Красива та чиста бруківка створює затишний і доглянутий простір. І щоб досягти такого результату необхідним є систематичний та правильний догляд за нею, аби захистити покриття від небажаних плям та рослинності.
Проте, як відомо, найкращий захист - це профілактика. І це дійсно так. Для того, щоб вирішити проблему заростання бруківки травою, можна просто її недопустити ще на етапі укладання.
Для цього необхідно під тротуарною плиткою розмістити шар матеріалів, які перешкоджатимуть проростанню трави та бурʼянів. При чому варіантів, з чого саме зробити підкладку проти проростання трави, є декілька:
Проте, якщо профілактичні засоби проти проростання рослин під час укладання бруківки не були проведені або ж проведені неефективно, вам таки доведеться регулярно «боротися» з травою у швах тротуарної плитки. Правильна чистка бруківки від трави може проводитись кількома способами:
Увага! Що робити точно НЕ МОЖНА, так це засипати сіль у простір між бруківками, аби зупинити проростання трави. Це категорично заборонено, адже сіль разом з водою потраплятиме всередину бруківки та руйнуватиме її структуру.
Аналогічно з цієї ж причини не можна посипати тротуарну плитку сіллю при ожеледиці чи налипання снігу. Для боротьби із небезпечними обледеніннями необхідно використовувати спеціальні протиожеледні засоби.
Негативно вплинути не лише на вигляд, але й на стан та довговічність бруківки можуть також мох і грибок. Поява таких біологічних факторів найчастіше є результатом помилок при укладанні тротуарної плитки та/або неякісного догляду за нею.
Тому у процесі догляду за бруківкою важливо проводити певні профілактичні заходи, аби уникнути появи моху. Адже чистка бруківки від моху є наслідком неналежного догляду. Профілактична робота для захисту бруківки від моху передбачає регулярну обробку розчином, який містить сульфати заліза та амонію.
Зокрема, ефективним для боротьби із мохом є засоби для очищення бруківки, про які ми писали у блозі «Догляд за тротуарною плиткою: як зберегти гарний вигляд?».